Перша зустріч клубу «Світ Аніма»

Клуб анімаційного кіно «Світ Аніма» в кінотеатрі «Жовтень»Як і було анонсовано раніше, 19-го листопада в кінотеатрі «Жовтень» відбулися перші зустрічі анімаційного кіно-клубу «Світ Аніма». Як розповів присутнім Євген Сивокінь, що проводив професійну програму, ідея ця не нова. Років зо 25 тому в Києві вже проходив так званий мульт-лекторій, що був покликаний задовольнити зацікавленість анімацією в суспільстві, що тоді стрімко зростала. Євген Якович відмітив, що така зацікавленість періодично то з’являється, то зникає, і що зараз, нібито, вона знову набирає обертів. Але, на жаль, кількість відвідувачів вечірньої програми була набагато менша ніж кількість діток та їх батьків, які прийшли вранці і аж ніяк не може бути показовою. Скоріше за все це просто було результатом замалого поширення інформації про клуб. Отже будемо сподіватися, що на наступні «дорослі» програми прийде вже більше відвідувачів.

А приходити є заради чого! Адже тут у вас є можливість зустрітись зі справжніми майстрами анімації (такими як Євген Сивокінь чи Олена Касавіна) та особисто поставити всі свої «пекучі» питання, що стосуються процесу створення мультиків.

Кадр з анімаційного фільму «Компромікс»Цього разу Євген Якович розпочав свою бесіду з присутніми з розповіді про відмінність авторської та комерційної анімації. Несподіваною була думка про те, що якщо авторські мультфільми це завжди мистецтво, то комерційні (тобто прибуткові) теж іноді бувають виявом високого мистецтва. От як фільми Чарлі Чапліна, чи мультфільми «Жив був пес» (у творця якого, Едуарда Назарова, доречі, сьогодні ювілей) або «Yellow Submarine». Цікаво було почути про те, як Анатолій Лавренішин робив свою дипломну роботу «Next», вимкнувши всі телефони та усамітнившись у себе вдома на кілька місяців, або про те, як на початку 90-х, коли не було жодного фінансування, Євген Якович зі своїми студентами їздив робити ту саму комерційну анімацію на польських студіях.

Взагалі в цей вечір програма складалася з демонстрації фільмів «Компромікс» та «Засипле сніг дороги». Присутнім пан Євген розповів як він працював над ними та показав невелику відео-нарізку процесу створення останнього. Зі зйомками цих фільмів пов’язано кілька кумедних історій. Обидві ці стрічки робилися в непростій (адже на день виходило зняти не більше 5 секунд) «сипкій» техніці.

Для створення «Компроміксу», історії про боротьбу чорного та білого, було використано багато солі та вугільного порошку. Оскільки вугільний порошок, окрім аніматорів, дуже часто в аптеках купують люди, які полюбляють випити (бо він абсорбує алкоголь), аптекарі величезними очима дивилися на режисера, який купував кілька кілограм такого порошку :)

Кадр з анімаційного фільму «Засипле сніг дороги»А от «Засипле сніг дороги» робився із застосуванням манної крупи, що дуже подобалося мухам, які весь час влітку перешкоджали зйомкам. Доречі, якщо підсмажувати манну крупу, то вона темнішає, набуває золотавого кольору. Цю особливість Євген Якович використав для створення різних відтінків в своєму фільмі.

Одного разу під час зйомок «Засипле сніг дороги», які проходили в павільйоні «Укранімафільму», до Євгена Яковича зайшов знайомий оператор і попросив трохи познімати. Згодом пан Євген зробив нарізку з відео, яке було зняте в той день, і ми мали змогу побачити весь процес на власні очі. Великий старий мультстанок з цілою системою скляних підставок, зосереджений вираз обличчя майстра, що повністю занурений в ту сцену, яку викладає пензликом на склі, та маленький песик з фільму, що завмер посеред «манного» снігу.

В той вечір відвідувачі клубу почули ще чимало цікавого про метрів анімації, різні техніки та особистий творчий шлях режисера. Наступну зустріч, яка відбудеться 17 грудня, організатори обіцяли провести у формі практичного заняття. Олена Касавіна буде вчити як знімати піксиляцію – отже буде весело :)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *