Генріх Уманський

Із запізненням, але вітаймо художника «Капітошки» та «Аліси» Генріха Уманського, якому 29 серпня виповнилося 80 років!

Ретроспективу робіт художника починаємо з визначного експерименту з фольклором, стрічки режисерки Ірини Гурвич, яку ще в 70-х відзначили на фестивалях в Заґребі та Нью-Йорку.

Ще одна співпраця Генріха Уманського з режисеркою Іриною Гурвич та ще один приклад його особливого стилю — стрічка «Вересовий мед».

Мабуть, найпопулярнішим персонажем Генріха Уманського є Капітошка. До речі, художник хотів зробити його прозорим і з відблиском, проте в тій техніці, в якій робили мультик, це виявилося неможливим.

Ще однією добре впізнаваною роботою Генріха Уманського є дилогія Керрола про Алісу режисера Єфрема Пружанського. Над нею він працював разом з Іриною Смирновою, яка малювала персонажів. Генріх Морицович же здебільшого робив весь антураж.

Після анімаційного фільму про Алісу пропоную переглянути інтерв’ю про його створення з Генріхом Уманським та Олексієм Пружанським.

Генріх Уманський також працював і в легендарному «Борисфені». Ось одна із стрічок цієї студії режисера Олександра Вікена, в якій Генріх Морицович був художником-постановником разом з Сергієм Кушнеровим та Едуардом Киричем.

Однією з найновіших робіт Генріха Уманського в анімації є фільм режисерки Ірини Смирнової 2013 року, над яким Генріх Морицович працював як художник-живописець разом з Оленою Павленко.

Список всіх анімаційних стрічок Генріха Уманського, що доступні в мережі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *